Hakkımda


Müzik ve Piyano aşkıdır içimizdeki ateş, bugünlere aktarmak yarınlarda anılmak için.
 
Merhaba,
 
Ana okul öğretmenim keşfetmişti ilk olarak sesimi ve yıl sonu müsameresinde bana şarkılar söyletmişti.
 
Bir aşk gibi 1985 yılında ilkokul ile birlikte Batum Devlet Müzik Okulunda başlayan; “Temel Müzik Eğitimi, Solfej, Piyano, Koro, Opera” müzik eğitimim 2000’li yıllara kadar aralıksız devam etti.

Klasik ve Batı Müziği Şan Eğitimini de aldıktan sonra Batumi Devlet Kadınlar Korosu, Batum Devlet Korosu “KAPELA”, Batum Devlet Operası Korosunda görev aldım. 

Hayata sanatsal gözlerle bakmak ve yaşamımın her anında bir müzisyenin yetişmesinde temel olmak için yolculuğuma evliliğim sonrasında Türkiye’de devam ettim. Gürcistan kökenli olmamamın yanında, Türkiye’de yaşayarak, Türk olmanın Türk gibi hissetmenin anlamını öğrendim.

Ulusun kurucusu Mustafa Kemal Atatürk’ü tanıdım, onun çizdiği ve gösterdiği yolu öğrendim. Müzik eğitimi almış ve geleceğe sanatsal gözlerle bakan gençlerin yetişmesinde benim de bir katkım olmasını istedim. 
“Müzik ve Piyano aşkıdır içimizdeki ateş bu günlere aktarmak yarınlarda anılmak için” sloganını ilke edinerek piyano eğitimi verdiğim çocukların hayatlarına dokunabilmeyi görev edindim.    

Her yıl aksatmadan düzenlemeye çalıştığım ve artık geleneksel hale gelen 2019 yılı itibariyle 13.sünü düzenlediğimiz “MÜZİK AŞKINA” konserleri ile öğrencilerimin özellikle konser heyecanlarını atlatmalarına özgüven kazanmalarına ve en önemlisi öğrendiklerini icra edebilmelerine olacak sağlamaktan büyük mutluluk duyuyorum. 

Yıllarca engelli öğrenciler için bir müzik okulu açmayı hayal etmiştim ancak engelli öğrencilerin özellikle İstanbul’da çok dağınık bölgelerde olması ve bir araya getirilmelerinin imkansız olduğu anlamamız üzerine bu hayalin yerine beni heyecanlandırdığı gibi bir çok piyano öğretmenimi de heyecanlandıran HEDEFLER koymayı uygun buldum.
 
Şimdiki ilk hedefim ise 2023 yılında Türkiye Cumhuriyetinin 100.Yılında 100 gönüllü piyano ve müzik öğretmeni meslektaşlarımın yetiştireceği 100 tekerlekli sandalyeli çocuk piyanist ile 10.000 seyirciye “TÜRK MARŞI” konseri projesini hayata geçirebilmek. 


Sanatçı, eğitimli ve engelsiz bir gençlik için! 
Gelecek için…


Saygılarımla,
Eteri Goradze YAVUZ
 #eterigoradzeyavuz ile #piyanodersi