Piyano Dersi


Hem beyni hem bedeni çalıştıran piyano, notaları algılayan beynin, tuşlara dokunan parmaklara, pedallara basan ayağa emir vermesiyle bir koordinasyon oluşturur. Bu da beynin birden fazla bölgesini çalıştırarak çok yönlü düşünmeyi ve bağlantılar kurmayı sağlar. Beynin kullanımını geliştiren bir yapıya sahiptir.

Piyano dersleri birebir yapılmaktadır. Derslerin bireysel olması enstrüman öğretimi için önemlidir. Öğrencinin gelişimini güçlendiren, müzikaliteyi artıran, eğitim yöntemleriyle, bireysel yapılan dersler ayrıca grup çalışmasıyla da güçlendirilmektedir.
Her yıl düzenlediğimiz ücretsiz “müzik aşkına” konserlerimizle öğrencilerimiz istenince neler başarabildiğini göstermektedirler.

  • Devlet okulunda eğitimine devem eden ve piyano eğitimi için ekonomik durumu olmayan müziğe ve piyanoya yatkınlığı olan öğrencilere tüm eğitimleri tam burslu olarak verilmektedir.  
  • Müziğin özür tanımadığı bir gerçektir. Bu nedenle bedensel engelli müzik tutkunu öğrencilerin eğitimleri tam burslu olarak verilmektedir.